wz
logo ČOS

TJ Sokol Žižkov IHistorie se obvykle opakuje dvakrát: nejdříve jako drama a později jako komedie.

Karl Marx

Partneři:

logo PRE

Sezóna 2009/2010

03/2010, 02/2010, 01/2010, 12/2009, 11/2009, 10/2009, 04-09/200931. 3. 2010

Konečné výsledky soutěže 2009/2010

Tabulka - podzim (výsledky podzimní části soutěže 2009/2010)

Plakáty z jednotlivých zápasů sezóny 2009/2010:
plakat ze zápasu se Střešovicemi plakat ze zápasu s Neslema A plakat ze zápasu s Českými Budějovicemi plakát ze zápasu s Brnem (MS)
plakát ze zápasu se Střešovicemi plakat ze zápasu s Plzní plakat ze zápasu s Opavou plakát ze zápasu s Brnem (Uni)


25. 3. 2010

O víkendu 20.3. jsme odehráli poslední zápas ve Střešovicích, čímž jsme se rozloučili se sezónou. Zakončili jsme tak jarní část, ve které se nám vůbec nedařilo a kromě jiného postihla naše družstvo řada onemocnění a zranění, se kterými jsme se nedokazali vyrovnat.

Nyní nás čeká odpočinková část sezóny a pak vzhůru do příprav na sezónu příští!!!


8. 3. 2010

Příští víkend nás čeká POSLEDNÍ domácí zápas této sezóny!!!


nahoru


27. 2. 2010

Byl to boj, ale bez boje není vítězství!!!

Dnes jsme odehráli zápas s družstvem MS Brno. Hrálo se v Brně, kam nakonec odjelo pouze devět hráček (dvě bohužel v minulém týdnu onemocněly). První set byl od začátku jasnou záležitostí v náš prospěch. Bohužel se během tohoto setu zranila jedna z našich smečařek, a muselo tak dojít ke střídání, se kterým se příliš nepočítalo. Jak již bylo řečeno, bylo nás málo, a tak nemohlo dojít ani ke dvojstřídání, které se v minulém zápase vcelku osvědčilo.

Další dva sety se soupeřky rozehrály, začaly hrát dobře v poli a my nevěděli jak na ně. Ve čtvrtém setu se nám to nakonec podařilo zlomit, a zápas tak dospěl až do pátého setu. Ten jsme měli od začátku ve svých rukou, a to hlavně díky kvalitnímu servisu. Zápas jsme tedy dovedli do vítězného konce, čímž jsme se posunuli v tabulce o jedno místo nahoru.

Tak jen tak dál a příští týden v Praze!!! Budeme hrát s Opavou...


21. 2. 2010

Včera skončilo naše trápení a podařilo se nám porazit družstvo Plzně 3:1. Byl to tak nejhezčí z dárků, které od nás dostal Šari k narozeninám :-)


19. 2. 2010

Prolomíme tento víkend sérii prohraných zápasů, která trvá již od poloviny ledna???

Přijďte nám pomoct a podpořit nás!!! Tentokrát začínáme až v 18:00.


12. 2. 2010

Předchozí dva víkendy jsme odehráli dva zápasy a oba na hřišti soupeře. Ani v jednom jsme bohužel neuspěli :-(.

Tento víkend se však vracíme na domácí palubovku a čeká nás zápas se Střešovicemi, které ještě v jarní části ani jednou neprohrály. Přijďte nás podpořit a vytvořit v naší hale pěknou sportovní atmosféru!!! Hrajeme od 17:00.


nahoru


22. 1. 2010

Minulý víkend jsme zahájili jarní část sezóny v Plzni, kde jsme prohráli 1:3.

Tento víkend však hrajeme doma s družstvem VK Moravská Slávia Brno, na který jsou samozřejmě všichni srdečně zváni. Zápas začíná už ve 12 hodin!!!


nahoru


5. 12. 2009

Až poseldní zápas podzimní části rozluštil hádanku, kdo postoupí do první šestky. Rozhodovalo se mezi týmy Sokola Nusle, Českými Budějovicemi a námi. Kdo chtěl postoupit, musel tento týden vyhrát oba zápasy. Po páteční prohře Sokola Nusle ve Střešovicích a našem vítězství 3:0 proti Česým Budějovicím již bylo jasné, že se bude o postup bojovat v sobotu u nás na Žižkově.

Nezačali jsme příliš dobře a první set jsme těsně prohráli 23:25. Ale to byl náš poslední prohraný set letošního roku. Další tři sety byl naše, čímž jsme si zajistili postup do první šestky!!!


1. 12. 2009

A je tu poslední hrací víkend a poslední zápasy podzimní části. Přijďte nám zafandit a pomoct - budeme bojovat o postup do první šestky!!!

nahoru


19. 11. 2009

Přijďte nás o víkendu podpořit!!!


12. 11. 2009

Po čtyřech zápasech, které jsme odehráli v mimopražském prostředí se vracíme opět do Prahy, a to na palubovku nejsilnějšího družstva 1. ligy, TJ Tatranu Střešovice.

nahoru


24. 10. 2009

Dnes se nám podařilo prolomit období, kdy jsme ani jednou nevyhráli...porazili jsme v tie-breaku družstvo Sokola Nusle!!!


19. 10. 2009

Po nezdařeném víkendu v Plzni se tento pátek vracíme do Prahy a všechny zveme na sokolské derby!!!


4. 10. 2009

Příští týden přivítáme na Žižkově družstvo Střešovic, loňského účastníka extraligy. Přijďte nás podpořit!!!


3. 10. 2009

Tento víkend začala soutěžní sezóna 2009/2010 a naším prvním soupeřem byl včera a dnes Sokol Bedřichov. Oba dva zápasy měly vcelku jednoznačný průběh.

poslední míč zápasu V pátek přijely soupeřky s menším zpožděním, i přesto se stihly na zápas včas rozcvičit a na začátku setu nás trochu trápily. Zbytek zápasu jsme už ale měli navrch, skoro všechny ztracené body byly pouze naše vlastní chyby a zápas skončil 3:0.

Dnes dorazilo družstvo Bedřichova v silnější sestavě a "trápili" jsme se s nimi trochu déle. I tento zápas však skončil 3:0.

Fotky z prvních dvou zápasů jsou ZDE.

Dnes se také hrály první zápasy v dorosteneckých soutěžích a naše juniorky doma porazily Děčín dvakrát 3:1.

nahoru


LETNÍ PŘÍPRAVA

25.7. - 26.7. Vranovské léto (turnaj) - FOTKY

1.8. - 2.8. Dřevěnice (turnaj)

13.8. - 16.8. Šumava (soustředění - kola) - FOTKY

21.8. - 28.8. Dolní Radechová (soustředění) - FOTKY

13.9. Olymp (přátelák)

19.9. Znojmo (Burčákový turnaj)

tréninky budou upřesněny během prázdnin (od 3. září trénujeme jako obvykle)


14. 9. 2009

Rozlosování letošního Burčákového turnaje ve Znojmě je k nahlédnutí ZDE.


10. 8. 2009

Dnes tu máme po dlouhé době další novinku, a to ohlédnutí Míši N. za Vranovským létem.

Jak to bylo na Vranovské přehradě...

Je pátek, 24.7.2009 a v práci už odpočítávám hodiny, a těším se, kdy vyrazíme s holkama autem na známý turnaj na Vranovské pláži…

fotka z Vranova Trochu se mi ale zároveň nechce, neboť mám vzhledem k tomu, kolik nás na který post jede, obavu, že opět budu hrát na bloku…No nic, říkám si, bude hezky, sluníčko a nakonec nebude se hrát na libero, tak si určitě i tak zahraji.

Doma si beru věci a vyrážím na sraz na I.P. Pavlova, kde nás nabírá Babeta do svého prostorného červeného auta a jedeme. Celou cestu povídáme, takže se ani nenaděju a jsme tam. Večer se jako tradičně jdeme osvěžit do jedné z místních restaurací a v průběhu večera Šari oznamuje rozdělení do družstev, je nás celkově 12 – Feda, Fíďa, Míša V., Míša D., Hanka, Babeta, Romana, Eva, Týna K., já + Míša H. a Lada, které s námi příští rok nastupovat nebudou. Rozdělení se mi zdá trochu nerovnoměrné, zvlášť se pozastavuji nad tím, že v našem týmu: Míša D. (náhra), Míša V. (smeč), Eva („smeč“ nebo U), Feda , Lada (blok) a já – nejspíš hrát na bloku nebudu, ale jednou zakusím, jaké to je hrát na turnaji na svém postu. Je to pro mě výzva, ale zároveň si v duchu říkám, že nebudu mít ani patřičnou výmluvu, když mi to nepůjde. Večer jdeme spát a po půlnoci se strhnul liják a tak už jsme se i modlily, aby se druhý den vůbec hrálo, neboť se zdálo, že déšť nebude mít konce... Přesto však se druhý den (v sobotu) hrálo. Nakonec přišel jen drobný deštík, kvůli kterému se ani nepřerušovaly zápasy ve skupinách. Bohužel však holky hrající ve druhým družstvu nepostoupily. Náš tým se štěstím s dostatkem bodů na postup z druhého místa si mírní opuchlé nohy a ztuhlé svaly koupelí v přehradě a trochu skepticky se bavíme o druhém hracím dni, kdy se hrají opět skupiny po 4 a postupuje se zas z prvních a druhých míst. V neděli začínáme brzo ráno ve skupině na 2 hrané sety se hned na začátku potkáváme s KP Brno, což není zrovna vzhledem k všeobecné ztuhlosti nejlepší, ale podaří se nám o bod prohraná remíza, což ujde a říkáme si, že to ještě nějak doklepeme a pak už nejspíš po skupině nebudeme mít dál co hrát, protože ke druhému místu bychom potřebovali porazit jedno ze dvou družstev, které obě hrála včera dost slušně. Zase jedna remíza, palec v levé botě mi slušně natekl, rameno už radši necítím, ale ještě jeden zápas a asi pojedeme. V tuhle chvíli již odjíždí druhý tým domů a trochu jim závidím, protože mě všechno bolí, ale zároveň mě mrzí, že odjíždějí a nepodpoří nás. Zůstává jen Míša H., která „si vylosovala černého Petra“ a nevešla se k Babetě do auta. Poslední skupinovou remízu hrajeme jak na houpačce – první set nás (také Brňačky) poráží 25:13 a druhý set my je se shodným skóre v náš prospěch. Po sečtení bodů se ukáže, že i se třemi zápasy hranými 1:1 máme body na 2. místo a tím pádem v křížovém play-off nám je přisouzen vítěz další skupiny – extraligový Frýdek Místek.

Pro mě to znamená jen se opět obout do teď neuvěřitelně nepohodlných bot a po spolknutí 2 ibuprofenů už zbývá jen myšlenka na postup nebo rychlý konec. Rozcvičujeme se a převaha soupeře v rozcvičce se zdá být velká, ale nějak se mi zdá, že přestávám cítit bolest na palci a dostávám se do formy. Celou dobu nás pohromadě drží naprosto bezchybný výkon nahrávačky Míši D. a blokařky Lady. My ostatní do té chvíle také jistě nehrály špatně, ale až teď v zápase o postup do finálových bojů proti Frýdku hrajeme všichni naprosto soustředěně, přidává se Míša V. a Eva s několika krásně složenými míči, Feda a její neskonalá obětavost v poli nám zachraňuje důležité body. I tak 1. set prohráváme je s 18 body na kontě a už trošku nedoufám, i když vidím, že všichni chceme dál a pozorujíce Fedu a její oranžové odřeniny, si říkám, že to musíme dokázat a že když se hraje na 2 vítězné sety, tak přece ještě není nic ztraceno. Hrajeme druhý set a daří se nám vše, Frýdek začíná zmatkovat a kazit a tak jdeme losovat tie-break. Eva bere stranu, což se zdá vzhledem k rozpalujícímu slunci strategické a skutečně to vychází. Už od začátku máme velký náskok a porážíme Frýdek po trochu labilnější koncovce 16:14 a 2:1 na sety. Radost je obrovská a mě v tu chvíli nic nebolí, hlavně hned jít hrát o postup do finále s Břeclaví, je pro mne dobrá zpráva, aspoň neztuhnu.

S Břeclaví je to zápas jak přes kopírák, akorát v tie-breaku už máme větší náskok a vítězíme, takže postup do finále je tu! Všechny už jsme totálně spálené od slunce, ale jsme zase tam, ve finále a jde se na to. První set ještě hrajeme v euforii, ale přestává se nám dařit, navíc kurt nahoře na plácku má okolo dost málo místa a tak při vykročení do strany ze hřiště při přípravě na smeč málem padám ze skály, ale co na plat. Diváci jako tradičně podporují jen Brno, hlasatel zná děvčata osobně a kdykoliv se dotknou míče, vždy ohlásí jménem, kdo to byl…Ne však u nás. Únava je už na nás vidět a tak nám koncovka protéká mezi prsty a 1.set končí za stavu 18:25. Druhý set jakoby už nikdo neměl sílu, navíc Míša V. má už od minulého zápasu problémy s křečí a tak ji na pár míčů zaskakuje Míša H. Prohráváme 2:0 na sety, ale máme přesto pocit vítězů, že po dvou dnech jsme došly až sem. Po vyhlášení rychle utíkáme se umýt a vyrážíme do Prahy. Jelikož se nechci stát dobrovolným dárcem orgánů, volím cestu v autě s Šarim ;-) a v 11 hodin, kdy jsem doma, už akorát odstavím pohár, co jsme vyhrály a plna skutečně skvělých zážitků, usínám.

Misha
19. 5. 2009

Je to téměř až neuvěřitelné, ale včera se nás sešlo na tréninku 12 (+ Šari)!!! K tomuto počtu výrazně přispěly holky, které s náma tuto sezónu nehrály (Míša N., Týna a Kukla) a samozřejmě také návštěva ze zahraničí (Ann).

Po roce, dvou měsících a dvou dnech...

Prolog

Ano je to tak. Přesně jeden rok, dva měsíce a dva dny jsem nesáhla na balon. Naposledy to bylo 16. března loňského roku: Přerov, poslední zápas sezóny (asi můj nejlepší zápas), zranění, prohra 2:3 a strašná cesta domů vlakem...tak takhle si ten den pamatuju já a v pondělí jsem se přesvědčila o tom, že většina holek na tento zápas úspěšně zapomněla.

Včera, v pondělí 18. května, jsem tedy zavítala na trénink a v několika následujících řádcích se s vámi podělím o své zážitky :-)

Část první: Před tréninkem

Dopoledne oznamuji na Spolužácích (trochu strategicky), že se „přijdu podívat“ na trénink. Blíží se hodina H a já nějak nevím, v kolik hodin trénink začíná. Začínám tedy obvolávat holky. Po několika pokusech mi zvedá telefon Evulák, a protože si mě už vymazala ze seznamu, tak vůbec netuší, kdo jí telefonuje :-D.

Do šatny přicházím vcelku brzy (u mě něco neobvyklého...). Asi po pěti minutách nejrůznějších rozhovorů holkám oznamuju, že jsem přišla trénovat. Myslím, že v ten okamžik tam byla Babeta, Verča, Hanka, Feda a Míša D. a ani jedna z nich nevěří svým vlastním očím, ani uším. Postupně přicházejí další, nakonec nás se nás schází celkem 12!!! Ještě než trénink začíná, stihnu se přivítat s Míšou N. a Týnou, se kterýma jsem se dlooouho neviděla....

Část druhá: Trénink

Všechno mi připadá takové zvláštní...balon je kulatý, v sokolovně je skoro všechno stejné (jen nefunguje trochu víc světel než obvyklé). Víc jak rok jsem tu netrénovala, ale vůbec mi to nepřijde, je to pořád ta naše „stará dobrá sokolovna“.

Začínáme jako obvykle rozcvičkou. Po pátém kolečku „na zahřátí“ jsem už úplně mrtvá a poprvé se ptám, v kolik hodin trénink končí...prý zadlouho. Všichni se mezitím rozdělují do dvojic na rozpinkání...a kdopak si „vylosoval“ Černého Petra a bude se mnou??? – Verča :-)

Zjišťuju, že házet jsem nezapomněla...bouchnout balonem do země taky ne...prsty taky ne...bagr taky ne, ale hrrrozně mě po něm bolí ruce. Za chvíli přichází první výskoky...taky jsem je nezapomněla, ale není to ono. Čas plyne a já slyším první hlášky: „Jak dlouho, že jsi to netrénovala?“, „Tys určitě někde dřela, jen to nechceš přiznat...“ To už jsme na saku. Párkrát se mi daří dostat balon přes síť a po chvíli zůstávám na staré dobré náhře :-) Normály dobrý, rychlíky s Týnou a Fedou se taky daří, ale ten zbytek...když opomenu jednu čtyřku s Evulákem, tak celkově nic moc (spíš nic než moc). Síly rychle docházejí a když nahrávám poslední doskoky, tak už se moc moc moc těším na blížící se odpočinek...

A pak přichází to nejhorší, alespoň pro mě to nejhorší: H.R.A. (Hrozná Riskantní Aktivita).

Před začátkem se ještě seznamuju se dvěma spoluhráčkami, které znám maximálně tak z fotek. No a tu hru samotnou radši komentovat nebudu a už vůbec ne to, co se mi při hře honilo hlavou... Zkrátka i přesto, že vítězíme v obou setech (omlouvám se všem, že ten druhý byl kvůli mě zkrácený), nějak z toho nemám radost...

A tak končí můj „první“ trénink.

Část třetí: Po tréninku

Po skončení tréninku jsem už celá natěšená do jedné z žižkovských hospůdek... Nakonec se nás tam přesouvá „pouze“ sedm: Ann, Týna, Verča, Já, Míša D., Evulák a Babeta (je to napsané přesně podle zasedacího pořádku...Ann to má dokonce vyfocený :o)) Bylo to strašně fajn!!! Příjemné prostředí na zahrádce, dobré jídlo, dobré víno...a samozřejmě my (a tady je „dobré“ slabý slovo!!!) Nakonec odcházím s Míšou a s Verčou mezi prvními a na ulici s Verčou zjišťujeme jednu VELICE zajímavou skutečnost...fakt zajímavou... :-))

A tak končí můj „první“ trénink.

Epilog aneb Den druhý

Všechno mě bolí!!! Kotník bolí, koleno bolí, záda bolí, ruce bolí... Na rukou mám nějakou vyrážku a na té pravé takovou „menší“ modřinu. Ještě štěstí, že v úterý nemusím do školy!!!

I přesto přese všechno mám stršně dobrý pocit, že jsem se konečně odhodlala na trénink přijít!!! Mno a teď mám tři dny na regeneraci a v pátek hurááá na trénink :-)

Děkuji všem za podporu!!!

Vaše Kukla
28. 4. 2009

O víkendu jsme byli na turnaji v Pardubicích, kde jsme postavili dvě družstva. Zprávičky z turnaje ke mně ještě nedorazily, ale některé fotky ano.


16. 4. 2009

Začala nám "okurková sezóna", takže se tu teď budou až do začátku příští sezóny objevovat různé postřehy a zajímavosti tak trochu ze zákulisí :-)

Dnes tu mám první příspěvek...

Sezóna skončila, ale my jsme tenisky na hřebík nepověsily. Sice se nescházíme v plném počtu, protože některé z nás léčí následky sezóny a jiné choroby, ale vždy si pár z nás přijde na trénink zahrát.

Blíží se léto a s ním venkovní turnaje. První setkání s antukou pro nás letos bude Štít města Pardubic v sobotu 25. dubna. Letos se pokusíme obhájit loňské úspěchy a probojovat se do finále. Já mám však z Pardubic trochu strach, ten turnaj je pro mě nejspíš prokletý. Při naší první účasti jsem odjížděla s výronem kotníku, druhou účast (loni) odnesl můj nos. Když jsem seděla v čekárně v pardubické nemocnici se zlomeným nosem, zařekla jsem se, že tam už nikdy nepojedu. Ale jak se turnaj blížil, postupně jsem začala přehodnocovat svoje stanovisko a nakonec tam jedu :o) Tak uvidíme...

Babeta

nahoru
volejbal
©2009 ;-J