Historie se obvykle opakuje dvakrát: nejdříve jako drama a později jako komedie.

31.3.2011

Sezóna skončila.

Konečné výsledky soutěže (play-off) - sezóna 2010/2011

Výsledky podzimní části soutěže - sezóna 2010/2011

Nyní přecházíme na nezápasový tréninkový režim. Do léta máme v plánu ještě objet pár turnajů a pak přijde letní příprava na další sezónu.

Plánované turnaje:
Pardubice 30.4.
Rokycany cca 18.6.
Plzeň 24.6.

19.3.2011

Třetí kolo play-off, zápas o 5. místo, soupeř: Univerzita Brno.

První zápas se nám vůbec nevydařil. V domácím prostředí jsme prohráli třikrát 23:25 a už asi moc lidí nevěřilo v obrat. V sobotním zápase jsme si spravili náladu, vrátili Brnu prohru 0:3 a mohli se těšit na rozhodující zápas do Brna.

A v Brně jsme se o páté místo doslova poprali. Zápas se tentokrát rozhodoval v tie-breaku, ze kterého jsme vyšli vítězně, a mohli tak slavit 5. místo letošního ročníku 1. ligy žen. Škoda jen, že ten tiebreak nevyšel už proti tomu prvnímu Brnu...mohlo to být ještě o něco lepší ;)

nahoru

27.2.2011

Ve druhém kole nás čekaly zápasy s Českými Budějovicemi. V paměti jsme ještě měli dva téměř odevzdané zápasy v Budějicích z předchozí části soutěže. Bylo nám jasné, že jestli chceme v tomto kole vyhrát, musíme rozhodnout už doma a nepřipustit třetí zápas jako s Brnem.

V pátek jsme opět hráli tie-break stejně jako proti Brnu, ale tentokrát s vítězným koncem. Na tento zápas kromě obvyklých fanoušků zavítala také televize Žižkov.Tv (většina z nás ani netušila, že existuje) a natočila reportáž z pátečního zápasu, a to včetně rozhovoru s kapitánkou a trenérem :). Reportáž je k nalezení zde.

V sobotu jsme očekávali další náročný zápas. Ale vyhráli jsme 3:0 a mohli se těšit na zápas o 5. místo s Univerzitou Brno.

20.2.2011

V pátek 11.2. jsme vstoupili do závěrečné části soutěže. V prvním kole jsme narazili na Moravskou Slávii Brno s vědomím, že zápasy v Brně jsou vždycky náročné. O to více nás mrzela prohra v tie-breaku 15:13 v prvním domácím zápase.

Druhý domácí zápas jsme již dovedli do vítězného konce, takže nás další víkend čekal výlet do Brna. Tam jsme bohužel prohráli, takže budeme hrát ve skupině o 5. - 8. místo.

nahoru

23.1.2011

V lednu byly na programu už jen dva hrací víkendy. My hráli jen ten první proti FTVS (dvě povinné výhry) a pak jsme už jen čekali na výsledky ostatních zápasů, které rozhodovaly o rozlosování play-off.

Nakonec jsme jenom díky lepšímu skóre skončili na druhém místě, což znamená, že v prvním kole play-off se utkáme s Moravskou Slávií Brno.

nahoru

19.12.2010

I v době adventu jsme měli hrací víkendy. Odehráli jsme celkem 6 zápasů, z toho dva doma a čtyři venku, dva v Rokycanech a čtyři v Praze.

První prosincový víkend jsme jeli hrát do Rokycan. První zápas jsme vyhráli s přehledem 3:0. Druhý zápas jsme si dost nešťastně prohráli v tie-breaku. Tahle prohra nás asi bude ještě mrzet...

Druhý prosincový víkend jsme na Žižkově přivítali hráčky Sokola Bedřichov. Oba zápasy byly dle předpokladů jasnou záležitostí - vyhráli jsme dvakrát 3:0 a mohli se začít chystat na další víkend.

Poslední víkend před Vánoci jsem si udělali výlet na Květnici, kde jsme odehráli dva zápasy proti Nuslým. První zápas se podobal těm z Českých Budějovic. V sobotu jsme se zvedli, ale stejně jako v Rokycanech jsme prohráli v tie-breaku.

nahoru

28.11.2010

O víkendu 19. a 20. listopadu jsme hráli v Českých Budějovicích, kde jsme prohráli dvakrát 0:3. Vůbec se nám nedařilo, v podstatě jsme se ani nedostali do hry.

O týden později jsme si spravili chuť dvěma zápasy proti Jaroměři. Nehráli jsme moc dobře, ale povinné vítězství jsme nakonec uhájili (dvakrát 3:1).

14.11.2010

Během uplynulých tří týdnů jsme odehráli celkem pět zápasů se třemi zcela rodílnými soupeři. Kromě jiného jsme se poprvé setkali s novinkou letošní sezóny - zařazením reprezentačního družstva kadetek do naší soutěže.

Postřehy postupně ze všech pěti hracích dnů vám přinášíme zde:

29.10. Žižkov - Nusle 3:0 (23,28,15)

Souboj s tradičním rivalem přinesl volejbal hodný druhé nejvyšší soutěže. Hlavním klíčem k úspěchu byla eliminace kvalitního podání soupeře a obstojné pole, které nutilo smečařky Nuslí k větší kazivosti. Závěrečný set se pak stal naší exhibicí.

30.10. Žižkov - Nusle 0:3 (-15,-20,-12)

Odveta se našemu týmu vůbec nepovedla. Uspokojení z pátečního vítězství, nesoustředěnost od počátku rozcvičky, nízké nasazení vedlo k tvrdému procitnutí. Trapný a neomluvitelný výkon, nehodný tradic Žižkova, vedl k jednoznačnému debaklu, který zcela zastínil páteční parádu.

5. a 6.11. FTVS Praha - Žižkov 0:3 a 1:3

Soupeř s několika známými jmény, ovšem postrádající pevné trenérské vedení, nemohl v pátek svým chaotickým výkonem prověřit naši kvalitu.

Sobotní dopoledne neslo týden staré negativní znaky – uspokojení z páteční výhry, nízké nasazení při rozcvičce, malá motivace, přesvědčení, že to půjde samo... Naštěstí soupeř neměl takovou výkonnost, aby nás dokázal potrápit. Výkon obou družstev však spíše patřil do okresního přeboru než do první ligy.

12.11. SCM-ČVS-KKY - Žižkov 0:3 (-23,-24,-21)

Tento zápas měl dost prestižní charakter – hrát proti repre (chyběly hymny), neprohrát s mladými volejbalistkami, udržet náskok v čele tabulky, potvrdit kvalitu Žižkova a 1. ligy, neboť v české skupině soupeř vyhrával a často dost snadno, což přineslo vlnu kritiky zpochybňující úroveň této soutěže. A v neposlední řadě porazit mého spolužáka :-)

Hru soupeře předcházela předzvěst kvalitního podání a výborných bloků. Nutno podotknout, že zejména v těchto činnostech jsem příliš velkou sílu kadetek neviděl. Celý zápas se oboustranně nesl ve znamení nevynucených chyb, na naší straně byla však i kvalita útoku (zejména z handy) a lépe organizované (a občas i bojovnější) pole.

nahoru

24.10.2010

Další pracovní týden utekl jako voda a my jsme se v pátek vypravili směr Jihlava, abychom proti Bedřichovu odehráli další dva mistráky:

22.10. Bedřichov – Žižkov 3:1 (17,-17,-19,-23)

Chladný, možná podceněný začátek zápasu a jasné vítězství soupeře v prvním setu bylo naštěstí jediným vážným odporem Bedřichova. Soupeřky nám ulehčily práci též velkým množstvím nevynucených chyb.

23.10. Bedřichov – Žižkov 3:0 (-15,-22,-23)

Zcela opačný začátek a kontrolovaný průběh celého zápasu, kdy jen naše občasné výpadky dovolily soupeřkám držet krok. I přes plný bodový zisk však byly patrné opakující se nedostatky v naší hře – nízká anticipace na bloku i v poli, nesourodé bloky, slabý útok prvním sledem, nevynucené chyby (navíc jdoucí v sériích po sobě)...příští víkend se těchto chybiček musíme vyvarovat!

20.10.2010

O víkendu jsme v Praze přivítali družstvo VK Rokycany. O vývoji a výsledku obou zápasů 1. ligy žen čtěte zde:

15.10. Žižkov – Rokycany 1:3 (20,-18,-16,-20)

Kvalitní volejbal se silnými soupeřkami, kde se v jednom týmu sešly rokycanské zkušenosti a plzeňská dravost. Začátek zápasu vypadal na snadnou záležitost: Sníženou agresivitou na podání (a postupně ve všech herních činnostech) jsme dovolili soupeřkám převzít otěže zápasu. Přičteme-li velké množství nevynucených chyb, o vítězi zápasu nemohlo být pochyb.

16.10. Žižkov – Rokycany 3:2 (-22,23,-20,15,11)

Povedená odveta, kdy se nám podařilo eliminovat nejlepší hráčku soupeře K. Kolouškovou. Dramatický průběh jsme zvrátili ve čtvrtém a pátém setu (že by lepší fyzička?). I v tomto zápase jsme trpěli malou agresivitou v útoku, a to zejména po špatně zpracovaných míčích soupeřem. Za bojovnost a nasazení je nutno naše hráčky pochválit. K bojovnosti však bude nutné přidat i kvalitu provedení jednotlivých herních činností, zejména kompaktní blok a vybírání míčů ve směrech námi soupeři vnucených.

12.10.2010

Druhý hrací víkend nám přináší nové zprávy!!!

1. Liga žen

Po úspěšném vkročení do soutěže jsme letos poprvé vyjeli hrát na hřiště soupeře, kterým byl nováček – tým Jaroměře, který z 2. ligy postoupil administrativně ze třetího místa díky rozšiřování soutěže. Respekt, který k nám chovali, byl patrný už na parkovišti před halou.

8.10. Jaroměř – Žižkov 1:3 (23,-20,-19,-19)

Celkem v pohodě rozehraný první set jsme vlastní nekoncentrovaností dokázali prohrát ze stavu 20:14 a tím jsme doposud zakřiknutému soupeři dodali sebevědomí. Druhý set byl dlouho vyrovnaný a o každý bod se muselo urputně bojovat. Díky zodpovědně dohrané koncovce jsme vrátili průběh zápasu do (pro nás) správných kolejí a před slušnou návštěvou diváků dovedli utkání k vítězství.

9.10. Jaroměř – Žižkov 0:3 (-13,-12,-23)

Druhý den již tým Jaroměře nenašel potřebnou dávku bojovnosti a herní kvalita na naší straně jednoznačně dominovala.

10.10. Španielka Žižkov – Přerov 0:3 a 0:3

V neděli juniorky zavítaly do velké haly v Přerově, kde se jim, bohužel, nepodařilo uhrát ani set.

6.10.2010

Minulý víkend začala sezóna 2010/2011 a máme zde první postřehy z prvního zápasu!

První mistrovský víkend

Tak už je to tady. S odchodem léta odchází i letní turnajový čas a po období tvrdé přípravy, s příchodem prvních podzimních dní, začíná volejbalová sezona. Tento víkend jsme na domácích parketách hostili hráčky VŠSK Slavia PF České Budějovice. Je to jeden z týmů, který bychom rádi viděli v tabulce pod námi, a proto jsme šli do zápasu s jasným cílem zvítězit. Kromě domácího prostředí nám vydatně pomáhala i skupinka dobře slyšitelných fanoušků, kterým právem patřilo poděkování hráček po obou zápasech.

1. 10. Žižkov – České Budějovice 3:1 (21,20,-20,23)

V pátečním zápase nás soupeř překvapil skvěle organizovanou obranou a razantní hrou smečařek. V naší hře chyběla potřebná jistota a kvalita v příjmu a vybírání míčů, zejména v zónách 6, 5 a 4. Přes tyto výhrady jsme měli první dva sety plně pod kontrolou a i do poloviny třetího to vypadalo na snadnou záležitost. Ztrátou koncentrace a mizernou hrou v poli jsme však dovolili soupeřkám set vyhrát. Do čtvrtého setu nastoupil tým Budějovic značně sebevědomě a jeho odpor jsme zlomili až v koncovce.

2.10. Žižkov – České Budějovice 3:2 (15,-16,-26,21,8)

Do sobotní odvety jsme nastoupily v obměněné sestavě a první set byl jasnou záležitostí. Jak už to v ženském volejbale bývá, ve druhém setu došlo k otočení situace a i ve třetím měly soupeřky po celou dobu navrch. Teprve v koncovce jsme se vzpamatovali a dotáhli nepříznivý vývoj 21:24 až k našemu setbolu. Ten jsme bohužel neproměnili a další výhodu si soupeř už nenechal vzít. Drobnými korekturami v sestavě ve čtvrtém a pátém setu jsme získali potřebnou jistotu a oba sety jsme zvládli bez větších problémů.

3.10. Španielka Žižkov – Nový Jičín 0:3 a 1:3

Pro úplnost dodávám i výsledky juniorek, které ve své extraligové premiéře zaplatily nováčkovskou daň a prohrály se stabilizovaným, zkušeně a dynamicky hrajícím týmem Nového Jičína.