Výsledky jarní části soutěže - sezóna 2013/2014

Výsledky podzimní části soutěže - sezóna 2013/2014

Plakat

10.3.2014

Někteří z Vás se už doslechli, že ačkoli jsme tuto sobotu měli odehrát poslední domácí zápas sezóny, kvůli technickým potížím byl zrušen. Původní hrozba skreče se naštěstí nenaplnila a my jsme dostali druhou šanci poprat se se silným soupeřem o body. V již dostatečně osvícené sokolovně přivítáme střešovické hráčky toto úterý od 18:30.

Tešíme se na Vás.

5.3.2014

Milí fanoušci, zavěrečné domací zápasy této sezony jsou tu a nám nezbývá, než se s Vámi do podzimu rozloučit. Na Žižkově přivítáme v pátek večer a v sobotu v poledne vedoucí tým ze Střešovic. V posledním dvouzápase jsme s nim nezískali ani bod, a máme tedy městskému rivalovi co vracet.

Děkujeme za podporu a doufáme, že nám zachováte přízeň i v následujícím ročníku první ligy.

Plakat

Tešíme se na Vás...opět i s malým občerstvením

26.2.2014

Po čtvrnactidenní pauze se nadstavbová část přehoupla do druhé poloviny a nás čekají odvetné zápasy. Výjezd do Nuslí a derby tento plátek večer a v sobotu dopoledne ukáží, který ze sokolských týmu je v první lize lepší. Poslední měření sil dopadlo rovným dělením bodů a i tentokrát chceme na Nuslích cenné body získat. Přijďte nás podpořit a ukázat jak vypadá žižkovský kotel ;)

Plakat

Těšíme se na Vás!

11.2.2014

Po neúspěšném výjezdu do Střešovic a dvou prohrách nás čekají další domácí zápasy. Na domácí palubovce přivítáme tým z Českých Budějovic, který momentálně drží druhé místo v tabulce. Po víkendu máme co napravovat a cíl je jasný - odrazit se z posledního místa ve skupině. Přijďte nás tedy podpořit v pátek od půl sedmé a v sobotu v poledne na žižkovskou galerku, kde Vás bude čekat i občerstveni.

Plakat

4.2.2014

V prvních zápasech v boji o baráž jsme doma přivítali Sokol Nusle, s nímž jsme již dva roky nezměřili síly. Body jsme si po páteční výhře 3:0 a sobotní prohře 1:3 rozdělili napůl a tak se naše pozice v tabulce nezměnila. Tento víkend nás ovšem čeká daleko tvrdší oříšek - TJ Tatran Střešovice A - dlouhodobě nejlepší tým v lize. V loňské sezóně jsme v základní části byli schopni tento pražský celek potrápit a obrat o body. Se stejným cílem vyrazíme tuto sobotu a neděli na druhou stranu řeky (Sibeliova 368, Praha 6).

Přijďte tedy do Střešovic ukázat jak se fandí na Žižkově ;)

Plakat

28.1.2014

Základní část je za námi a po víkendové pauze nás čekají první zápasy v boji o extraligovou baráž. Na domácí palubovce přivítáme hráčky TJ Sokola Nusle, s nimiž jsme se v lize utkali naposledy před dvěma lety. S přenesenými devíti body v tabulce máme co dohánět a především v domácím prostředí musíme vítězit. Přijďte nás tedy v pátek večer a v sobotu dopoledne podpořit v sokolském derby.

Pro zobrazení pozvánky na zápas klikněte ZDE

A pro zobrazení pozvánky pro mobilní telefony klikněte ZDE

13.1.2014

Poslední zápasy základní části jsou tady! Tentokrát na Žižkově přivítáme hráčky z Brna, které před námi drží první místo v tabulce s náskokem 3 bodů. V listopadu jsme v Brně nezískali ani bod, a tak máme soupeřkám co vracet. Navíc se vzájemné zápasy započítávají do následujících bojů o extraligovou baráž. Přijďte nás tedy podpořit v pátek večer a v sobotu v poledne na žižkovskou galerku, kde Vás bude čekat "malé" občerstveni.

ベース部の最後の試合は、ここにある! Žižkov ブルノからのプレーヤーを歓迎今回は、先に3点のリードを使用してテーブル内の最初の場所を取得しています。 11月には、ブルノ点で勝てなかった、と私たちは戻ってライバルものを持っています。また、相互の一致が余分リーグ降格のためにこれらの闘争に含まれています。ジシュカに金曜日の夜と土曜日の正午、その後、私たちをサポートして来てあなたが 小さな"おやつをお待ちしておりますどこ詐欺。 私たちはあなたに会うことを楽しみにして!

Plakat

6.1.2014

První víkend roku 2014 jsme věnovali poctivé přípravě na volejbalovém Mistrovství České Obce Sokolské ve východočeské Chocni. Tohoto dvoudenního turnaje se zúčastnilo 10 ženských družstev rozdělených do dvou skupin. V obou skupinách byla nasazena družstva z extraligy, 1. a 2.ligy a krajských přeborů. V průběhu soboty jsme nejprve změřili síly s prvoligovými Dobřichovicemi, extraligovým Šternberkem, Českou Třebovou a nakonec s našimi juniorkami. Ze skupiny jsme postoupili z druhého místa a tak nás čekalo semifinále proti vítězi druhé skupiny.

V neděli ráno jsme se o postup do finále utkali s extraligovým Frýdkem - Místkem. Minimum nevynucených chyb a bojovnost v poli spolu s dobrým čtením hry na bloku a odvážnými útoky z nás udělaly rovnocenného soupeře. Díky kvalitnímu servisu jsme protihráčkám nedovolili příliš kombinační hru a i díky tomu se dostali do dramatické koncovky. V té jsme sice odvrátili dva setboly, ale nakonec jsme po boji podlehli 26:24. Ani druhý set jsme soupeřkám nechtěli dát zadarmo, i když jejich převaha už byla výraznější. Každé drobné vypadnutí z koncentrace nás stálo cenné body a tak jsme i ve druhém setu podlehli soupeři, který aktuálně drží v extralize 4.místo poměrem 21:25.

Ve druhé skupině se za Frýdkem - Místkem umístily hráčky prvoligových Nuslí, které v semifinále narazili na Šternberk. Po dramatickém zápasu hraném již na dva vítězné sety nakonec extraligovému družstvu v tie-breaku podlehly. Nám se tak splnila možnost poměřit se i se soupeřem, na něhož pravděpodobně narazíme v nadcházejících bojích o extraligovou baráž. Začátek prvního setu byl z obou stran trochu vlažný. Kolem desátého bodu jsme však opět díky bojovné hře začali navyšovat náskok a vše nasvědčovalo hladkému vítězství po zisku setu poměrem 25:16. Druhý set nás však zaskočil nekoncentrované a tak po našich pěti nevynucených chybách vedly Nusle 0:6. V průběhu setu se nám již nepodařilo stáhnout náskok soupeřek a prohráli jsme se stejným počtem bodů - 16:25. V tie-breaku jsme se naštěstí opět postavili na nohy a po nervóznějším začátku pomalu zvyšovali náskok až do vítězného konce - 15:12. Oslava zisku bronzové medaile tak mohla začít :)

Plakat

3.12.2013

Vánoční pauza se blíží a s ní i poslední zápasy roku 2013. Na domácí palubovce tentokrát přivítáme nováčka ze 2.ligy - Tatran Střešovice B. Přestože se toto pražské družstvo momentálně nachází na chvostu tabulky, určitě není radno ho podceňovat. V domácím prostředí dokáže potrápit každého soupeře a i nás obraly střešovické hráčky tiebreakem o bod. Jak jim bude vyhovovat "žižkovský kotel" na opačném břehu Vltavy se ukáže již tento pátek večer a v sobotu v poledne.

Plakat

1.12.2013

Tento víkend jsme odehráli jedny z nejdůležitějších zápasů sezóny. Vzhledem k rozložení bodů v tabulce už téměř nelze pochybovat o postupu prvních tří družstev - tedy VK Moravské Slávie Brno, VK Hronova a nás. Vzhledem k systému soutěže nás tedy nejvíce zajímají vzájemné zápasy právě s těmito týmy. V pátek a sobotu jsme bojovali o další body na vskutku horké palubovce Hronova, kde i jinak celkem suverénní hráčky Brna utržily dvě porážky bez zisku jediného setu.

Páteční zápas potvrdil, proč mají hronovské hráčky v domácích zápasech takový úspěch. Hlasitá podpora fanoušků a hala s dostatkem prostoru na podání jim zcela vyhovuje. První set se nesl ve znamení souboje servisů na hranici rizika, které vedly k jednoduchému zisku i ztrátě bodů na obou stranách. Do koncovky však s náskokem vstupovaly domácí hráčky a ačkoliv jsme se přiblížili na dva body za stavu 21:19, precizní útok soupeřek a naše vlastní chyby poslaly hronovské hráčky do vedení 1:0. V úvodu druhé sady jsme získali nadějné vedení 0:4. Opatrnější servis domácích nám dovolil hrát kombinační hru, v kontrastu s domácími hráčkami, které naopak kvůli horší přihrávce byly nuceny útočit do našich pozic. V koncovce druhého setu došlo u domácích ke změnám na pozici nahrávačky a blokařky, ale ani tento tah nezměnil konečný zisk setu v náš prospěch 11:25. Úvod třetí sady byl opět v naší režii - ovšem pouze do stavu 1:6. Po sérii kvalitních servisů ze strany hronovské univerzálky bylo opět srovnáno. Stejně tak pozměněná sestava soupeřek zhoršila naši obranu jak na síti, tak v poli. Za neustálého mírného vedení soupeřek jsme se však dostali do vyrovnané koncovky, kterou jsme nakonec spíše vlastními nevynucenými chybami odevzdali a nezbývalo než bojovat alespoň o tiebreak. Ve čtvrtém setu domácí hráčky opět potvrdily kvalitní servis. Přestože se nám povedlo ze stavu 12:6 srovnat na 13:13, další série chyb a nepřesností na příjmu nás připravili o možnost bojovat o cenné body ve zkrácené sadě. Páteční zápas jsme prohráli poměrem 3:1 (19, -11, 22, 19).

Sobotní utkání bylo posunuto kvůli zápasům druhé ligy mužů až na dvanáctou hodinu, díky čemuž nebyl domácí "kotel" fanoušků o nic menší. Naše předsevzetí bylo jasné - vzít zpět soupeřkám tři ztracené body. Úvodnímu setu jsme díky chybám soupeřek především na příjmu jasně dominovali. Průběžné vedení 3:11 jsme si již nenechali vzít a ačkoliv soupeřky i nadále kladly tvrdý odpor, sadu jsme získali v poměru 17:25. Začátek druhého setu připomněl páteční utkání. Po sérii špatných příjmů a odevzdaných útoků nás první oddechový čas zastihl za stavu 8:1. Ačkoliv se nám dařilo náskok soupeřek neustále zmenšovat, druhý set byl ztracen a zápas vyrovnán na sety 1:1. Třetí sadu jsme opět získali s celkem velikým náskokem 16:25, odpor soupeřek však zlomen nebyl a o tři body jsme museli ještě tvrdě bojovat. V úvodu jsme opět tahali za kratší konec a do prvního oddechového času prohrávali 8:3. Servis byl opět hlavní útočnou zbraní obou týmů a právě díky dvěma bodovým šňůrám na podání jsme se dostali na dohled soupeřkám. Ke kvalitnímu servisu jsme přidali ještě obranu na síti a dokázali se tak nejprve dostat do vyrovnanější koncovky 22:19 a v závěru dokonce i otočit tři setboly domácích ze stavu 24:21 na konečných 24:26. Domů si tedy odvážíme tři cenné body a celkovou pozitivní bilanci s Hronovem 7:5.

18.11.2013

Tento rok jsme se rozhodli udělat ještě více pro naše fanoušky, a proto Vám s radostí přinášíme e-shop a další originální výrobky fanklubu Sokol Žižkov.

Máme přichystané šály - oboustranné černobílé a bíločerné - a klobouky pro opravdové fajnšmekry. Cena za šálu je 169 Kč, cena za klobouk je 110 Kč. Závazné objednávky, prosím, posílejte na adresu e-shop@volejbalzizkov.xf.cz a napište, prosím, počet kusů šál, klobouků a Vaše jméno.

foto

foto

foto

Platbu a odběr můžete uskutečnit na nejbližších zápasech, kde potkáte kontaktní osobu - Klobás Huligjana.

18.11.2013

V domácí odvetě jsme tento pátek a sobotu přivítali hráčky z Opavy. V prvním kole jsme si ze Slezska přivezli pět bodů a naší suverenitu s tímto soupeřem jsme chtěli potvrdit. Opavským hráčkám šlo naopak o každý bod, respektive udržení naděje postupu do horní skupiny, kde se bude bojovat o extraligu. Soupeřkám očividně prospěla dlouhá cesta a hned v úvodu pátečního zápasu nás zaskočily zběsilým tempem. Během prvního setu se nám nepovedlo zorganizovat hru a dostat se do herní pohody. Průběžnou ztrátu od prvních výměn se nám nepovedlo smazat a tak jsme první set prohráli vysokým rozdílem 15:25. Do druhého setu jsme však za mohutné podpory fanoušků nastoupili s chladnými hlavami a jasnou myšlenkou, že se začíná opět od nuly. Tvrdší podání, lepší hra v poli a především podpora na útoku nás dostali opět do hry. Následující tři sety byly až do druhého oddechového času velmi vyrovnané. S blížící se koncovkou se nám však povedlo odrhnout na rozdíl několika bodů a nepřipustit závěrečné drama. Obrat jsme tedy zakončili vítězstvím 3:1 (-15, 21, 18, 20).

Bohužel i sobota nabídla hodně dramatický průběh. Téměř celou první sadu jsme dotahovali náskok soupeřek a jen se štěstím jsme nakonec zvítězili v dramatické koncovce 25:23. Místo, abychom podpořili náš výkon z úvodní části, druhý set se nesl ve znamení našich nevynucených chyb. Ještě v "naší polovině" setu jsme prohrávali 14:22 (!). Díky dvěma bodovým šňůrám a nevýhodnému postavení soupeřek se nám však podařilo set otočit a opět zvítězit nejtěsnějším možným rozdílem 25:23. Obrat ve druhé sadě definitivně zlomil odpor hostujících hráček, které nám třetí set darovaly bez většího nasazení - 25:14.

Sobotní zápas ale přinesl i několik nezvyklých situací. Nejprve musela naše kapitánka na povel rozhodčích upozornit fanoušky k ohleduplnosti v mávání vlajkou. Obě družstva si také odnesla žlutou kartu za zdržování (na naší straně samozřejmě nespravedlivě).

Děkujeme za skvělou atmosféru a těšíme se na Vás na příštích domácích zápasech proti Střešovicím!

10.11.2013

První konfrontace s papírově nejsilnějším soupeřem naší skupiny - Moravskou Slávií Brno - je za námi. Do zápasů jsme vstupovali s nadějí udržení prvního místa, případně alespoň zisku cenných bodů z venkovních zápasů. Hned od úvodních výměn nás však Brňanky převyšovaly téměř ve všech herních činnostech. Rychlá kombinační hra fyzicky silných a zkušených hráček nám nedovolila účinnou obranu jak na bloku tak v poli. Naše smečařky na druhou stranu jen těžko překonávaly kompaktní a pevný blok soupeřek. Konečný výsledek je tedy i přes sobotní vyrovnané koncovky ve druhém a třetím setu velmi neutěšený. Bez výraznějšího tlaku na soupeřky jsme oba zápasy prohráli poměrem 0:3.

V polovině základní části tedy držíme druhou pozici se ztrátou pěti bodů na vedoucí MS Brno a dva body před týmem VK Hronov. Tento víkend nás čeká na domácí palubovce odveta s Opavou, která musí pro udržení naděje na postup do horní skupiny udělat vše. My ovšem nadále hodláme držet horní pozice ve skupině, což se nám snad i s Vaší pomocí podaří.

foto

Sokol potřebuje i tebe!

2.11.2013

Dvě vítězství 3:0, a tedy plný bodový zisk z uplynulých kol, by mohly vypovídat o klidném víkendu. Zdaleka tak jednoduché to ovšem nebylo. Hned v úvodu pátečního zápasu nás soupeřky z Břeclavi překvapily kvalitním servisem i organizovanou hrou. Průběžný stav 4:13 ve prospěch hostujících hráček rozhodně nenaznačoval, že jejich poslední pozice v tabulce je oprávněná. Díky dvěma bodovým "šňůrám" na podání, zlepšenému příjmu, celkově koncentrovanější hře a mocné podpoře domácího fanouškovského kotle se nám však záhy podařilo náskok smazat a do druhého technického oddechového času jsme již šli klidněji (15:16). V dalším průběhu setu už se ani jednomu z týmů nepodařilo bodově odskočit, a tak jsme nakonec slavili těsné vítězství 25:23. V dalších dvou setech jsme vytvářeli tlak především kvalitním servisem, který až na výjimky nedovoloval soupeřkám kombinační hru. Po dramatickém závěru druhé sady, kterou jsme vyhrály 26:24 jsme doufali v nalomení odporu protihráček. Přesto byla i třetí sada až do druhého technického timeoutu vyrovnaná. Díky několika bodovým blokům a možná i neurčitému zranění břeclavské nahrávačky jsme však nakonec zvítězili přesvědčivě 25:18.

Sobotní zápas byl kvůli souběhu se zápasy našeho B - týmu posunut na 12 hodinu. V předchozích kolech jsme se vždy v sobotních zápasech trápili a body nakonec získávali až v tiebreaku. Možná nám tedy tentokrát pomohl i nezvyklý čas zápasu, díky čemuž vzrostl počet i hlasitost domácích fanoušků. Břeclavský tým nastoupil s náhradní nahrávačkou v podobě bývalé smečařky. Ovšem ani tato komplikace nebránila hostujícím hráčkám v urputné hře, která nás v začátcích prvních dvou setů dostávala do úzkých. Stejně jako v pátek nás na útoku trápila především univerzální hráčka hostů. Zvýšené množství nevynucených chyb na straně hostí a několik našich dlouhých vyhraných výměn však vedly k oslavám po setech 25:17, 25:19 a 25:19.

Děkujeme za podporu!

30.10.2013

Po sváteční pauze, kterou jsme využili k přípravě na další zápasy, Vás opět srdečně zveme do žižkovské sokolovny. V posledních zápasech jsme ze Střešovic přivezli pět vydřených bodů a uhájili první místo v moravské skupině. Tentokrát změříme síly s Břeclaví, která nečekaně figuruje na posledním místě s pouhými dvěma body. Zisk těchto bodů po prohrách v tiebreaku s Brnem a Hronovem ovšem vypovídá o kvalitě soupeře. V předchozích ročnících se navíc Břeclav stabilně umisťovala v horní skupině a letošní výsledky jsou tedy velikým překvapením.

My se ale překvapit nenecháme a snad i s Vaší podporou uděláme vše pro zisk dvou vítězství!

foto

15.10.2013

Z prvních domácích zápasů máme sice 4 body (pátek 3:0; sobota 2:3) a držíme první místo v moravské skupině, přesto se sobotním výkonem nemůžeme být spokojeni. Vedení 2:0 na sety by se v domácím prostředí pouštět nemělo.

Potřebujeme si tedy spravit chuť a potvrdit vedení ve skupině, a to s pražským soupeřem. V pátek od 18:00 a v sobotu v 10:00 nás přivítá na svojí palubovce TJ Tatran Střešovice B. Opět se jedná o nováčka v 1.lize žen a opět není radno ho podceňovat. Průběžná čtvrtá příčka a dva vyhrané zápasy s Břeclaví vypovídají o kvalitě soupeře. Tím spíše bude potřeba podpora fanoušků a my budeme rádi pokud se vypravíte na druhý břeh řeky.

foto

8.10.2013

Minulý víkend jsme vcelku zdárně vykročili do nové sezóny, a to dvěma výhrami a ziskem pěti bodů v Opavě. V pátečním zápase jsme si vypracovali dvousetový náskok a ačkoliv třetí set byl v režii domácích hráček, nenechali jsme si vítězství vzít - ve čtvrtém setu jsme v dramatické koncovce zvítězili 28:26. Průběh sobotního zápasu začal v opačném duchu a než jsme se stačili vzpamatovat, prohrávali jsme 0:2 na sety. Na rozdíl od Opavy se nám však povedlo zápas otočit a vynutit si tiebreak, který byl pro nás nakonec vítězný.

Nadcházející kola nám přichystala nového soupeře - VK Hronov. Tento tým postoupil z 2.ligy a měl by být tedy papírově slabší. Ovšem dlouhodobé stabilní výsledky a umístění na postupových příčkách v posledních letech vypovídají o vysoké kvalitě tohoto družstva.

A proto doufáme, že už s nadšením očekáváte první domácí zápasy a přijdete nás podpořit ;)

foto

30.9.2013

Zdravíme fanoušky v sezóně 2013/2014!

foto

První zápasy základní části odehrajeme na venkovním hřišti s Opavou, s níž jsme se setkali i během posledního víkendu předchozí sezóny. Tentokrát se ovšem s remízou a dělením bodů spokojit nehodláme ;) Cíl pro podzim je jasný - postup do horní skupiny, kde se bojuje o extraligu!

Doufáme, že nám zachováte přízeň i v nadcházející sezóně a žižkovská "galerka" bude i nadále postrachem hostujících týmů.